Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 21 Shtator 2019

Lajmet e Fundit

Demolli në Samitin Evropian të Mbrojtjes në Bruksel Ministri i Ministrisë për Forcën e Sigurisë së Kosovës (MFSK), Haki Demolli u nis sot për në Bruksel të Mbretërisë së... më shumë
Serbia thotë se ka paguar për Kosovën 580 milionë euro borxhe publike Borxhin e jashtëm publik të Kosovës edhe më tutje e shlyen Serbia, shkruan sot gazeta “V.Novosti”. më shumë
UEFA shqyrton aplikacionin e Kosovës për pranim Komiteti Ekzekutiv i Konfederatës Evropiane e Futbollit (UEFA), do ta ketë në rend të ditës kërkesën e Federatës së Futbollit të... më shumë
Mesazhi i Mustafës për Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, përmes një mesazhi, ka uruar qytetarët e Kosovës me rastin e shënimit të Ditës... më shumë
Zbogar për liberalizim të vizave: Po shihet dritë në fund të tunelit Shoqëria civile ka dorëzuar peticionin me mbi 50 mijë nënshkrime te përfaqësuesi i Bashkimit Evropian në Kosovë, Samuel Zbogar. më shumë
Turqia e mbështet Kosovën për në UNESCO Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka takuar sot Ambasadoren e re të Turqisë të akredituar në Kosovë, Kivilicim Kiliç.... më shumë

Gazetat

Koha Ditore

Zëri

Express

Insajderi