Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Premte, 23 Gusht 2019

Lajmet e Fundit

Për pesë muaj 20 vetëvrasje në Kosovë Vetëm brenda pesë muajve të këtij viti në Kosovë janë njëzet persona të cilët kanë kryer vetëvrasje dhe 64... më shumë
Mustafa priti ambasadorin e Vanuatus, Roy Mickey Joy Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim ambasadorin e Vanuatus në Bruksel, përfaqësues permanent i këtij shteti... më shumë
Meta i garanton Jahjagës përkrahjen e Shqipërisë për Kosovën Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga shprehu mirënjohjen e thellë të institucioneve të Kosovës si dhe të popullit të saj për... më shumë
Rashiq: Beogradi përfiton nga Asociacioni Ish-ministri Nenad Rashiq ka thënë se nga marrëveshja e Brukselit nuk kanë përfituar asgjë serbët e Kosovës. më shumë
Publikohen rezultatet e provimit të maturës, kalueshmëria 56.7 për qind Komisioni Qendror Shtetëror i Maturës (KQShM), ka bërë publikimin e rezultateve të Provimit të Maturës Shtetërore 2015 në afatin e... më shumë
Qeveria e bindur se Kosova do të anëtarësohet në UNESCO Kërkohen vetëm 29 nga 58 vota, pra një shumicë e thjeshtë. Edhe pse në shikim të parë duket të jetë thjesht një teknikalitet,... më shumë

Gazetat

Koha Ditore

Zëri

Express

Insajderi