Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 18 Nëntor 2019

Lajmet e Fundit

Jahjaga nesër në Tiranë, ja agjenda zyrtare e takimeve Zyra e shtypit e Presidencës Shqiptare konfirmon vizitën e presidentes së Kosovës, Ahtifete Jahjaga nesër në Tiranë. më shumë
Demolli kërkon më shumë bashkëpunim me Turqinë Ministri i FSK-së, Haki Demolli, priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. më shumë
Hyseni: S’ka rrezik serioz ndaj Kosovës Hyseni tha se paralajmërimet e grupeve parlamentare dhe jashtëparlamentare nuk i konceptojnë si kërcënime ndaj sigurisë së vendit. më shumë
Haradinaj: Situata është serioze, AAK do të protestojë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka bërë të ditur se së shpejti do të organizojnë protesta për të kundërshtuar... më shumë
KE: Kosova dhe Shqipëria në listën e “ vendeve të sigurta” Komisioni Evropian pritet këtë të mërkurë të publikoj listën e ”vendeve të sigurta” , përfshirë Kosovën dhe... më shumë
Jevtiq kërkon që ortodoksët të renditen në vendin e dytë në Kosovë Ekzekutivi kosovar gjatë mbledhjes së të mërkurës e ka proceduar për në Kuvend Projektligjin për Liritë Fetare. më shumë

Gazetat

Koha Ditore

Zëri

Express

Insajderi