Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Premte, 06 Dhjetor 2019

Lajmet e Fundit

Jahjaga në shënimin e 100-vjetorit të shkollës shqipe në trevën e Deçanit Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, mori sot pjesë në manifestimin për 100-vjetorin e shkollës shqipe në trevën... më shumë
Bajrami: Të gjithë nxënësit e mësimdhënësit do të pajisen me tablet e laptop Në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës sot ka filluar viti i ri shkollor 2015/2016. Ministri i Arsimit, Arsim Bajrami ka vizituar... më shumë
Çollaku: Sivjet, Kosova me rekomandim pozitiv për vizat Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, ka pritur sot në takim njoftues, ambasadoren e re të Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. më shumë
Thaçi priti në takim lamtumirës ambasadorin Bosch Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka... më shumë
Qeveria: Ja pse shtuam masat e sigurisë për kryeministrin Zyra e kryeministrit ka sqaruar lidhur me gjendjen e sigurisë në vend dhe me masat e ndërmarra kohëve të fundit për kryeministrin dhe... më shumë
Turqia, përkrahëse e pa rezervë e prosperitetit në Kosovë Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot ambasadoren e re të Republikës së Turqisë në Kosovë,... më shumë

Gazetat

Koha Ditore

Zëri

Express

Insajderi