Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Marte, 20 Gusht 2019

Lajmet e Fundit

Ja vendimi i plotë i Gjykatës Kushtetuese rreth zgjedhjes së kryetarit të Kuvendit Gjykata Kushtetuese e Kosovës, të premten kishte publikuar vendimin (jo të plotë) për "kontestin" ndërmjet PDK-së dhe LAN-it. Në aktgjykimin... më shumë
Të ndahet Blloku, ose të shkohet në zgjedhje Vendimi jo i plotë i Gjykatës Kushtetuese ka bërë që analistët politikë të flasin me rezerva sa i përket asaj se si shteti duhet... më shumë
Shqipëria më 2015 synon kufi pa kontroll me Kosovën Qeveria në Tiranë synon që në vitin 2015 të heqë plotësisht kontrollin në kufirin Shqipëri-Kosovë. më shumë
Mustafa: Nuk lëshojmë pe - shumica jemi ne Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë se ngërçi politik i krijuar duhet të zgjidhet në Kuvend, me votë... më shumë
Nis seanca gjyqësore ndaj Ivanoviçit dhe ish-policit serb Ish-kandidati për kryetar të Mitrovicës së Veriut, Oliver Ivanoviç ka dal para gjykatësve në Gjykatën Themelore në Mitrovicë. më shumë
Nesër publikohet aktvendimi i plotë i Kushtetueses Nesër pritet që qoftë palëve që morën pjesë në lëndën e PDK-së kundër Bllokut LDK-AAK-NISMA ashtu edhe opinionit... më shumë

Gazetat

Koha Ditore

Zëri

Express

Insajderi