Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 23 Shtator 2019

Lajmet e Fundit

VV nuk do ta votojë Haradinajn, nëse nuk do të ketë marrëveshje me Bllokun Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se VV nuk do ta votojë të nominuarin e Bllokut LDK-AAK-NISMA... më shumë
Nesër përballja me Kushtetuesen Partia Demokratike e Kosovës dhe blloku i partive Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma, të përkrahur nga... më shumë
Në Kosovë kanë hyrë 50 milionë euro nga Lindja e Mesme Bashkim Zeqiri, ekspert i financimit të terrorizmit, thotë se në Kosovë ekziston një bazë ligjore solide për financimin e terrorizmit. Ai... më shumë
Vetëvendosje: Nuk tejkalohen kushtet për dialog dhe privatizim Zgjim Hyseni anëtarë i Këshillit të përgjithshëm të Vetëvendosjes(VV) tha se VV “e ka gjithë vullnetin që të bëhet... më shumë
Një bombë e kurdisur sociale, rreziku që i kanoset Kosovës Gjendja ekonomike vazhdon të jetë e rëndë. Ndërsa, i gjithë fokusi i institucioneve tona është përqendruar kah politika, duke... më shumë
Jahjaga: Vullnetarët forcojnë marrëdhëniet me Amerikën Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur sot në takim Drejtoreshën e Korpusit të Paqes, Carrie Hessler-Radelet me bashkëpunëtorë,... më shumë

Gazetat

Koha Ditore

Zëri

Express

Insajderi