Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Mërkurë, 11 Dhjetor 2019
Hapja e qendrave kulturore në Dragash e Pejë - lajm i mirëE Mërkurë 25 Prill 2012 10:54Hapja e qendrave kulturore në Dragash e Pejë është cilësuar si lajm i mirë nga ana e minsitrit të Punëve të Brendshme të Turqisë, Idriz Naim Shahin, gjatë vizitës së realizuar në qendrën kulturore Yunus Emre. më shumë
Yagcilar priti ministrin turk të MPB-së, Naim ShahinMe ftesë të Partisë Demokratike Turke të Kosovës ( KDTP), për nder të 23 Prillit -...më shumë
Koncerti i 23 prillit argëton prishtinasitMe rastin e shënimit të 23 prillit - festës memoriale të turqve të Kosovës në Teatrin...më shumë
Vizatimet e vjetra dhe kaligrafia do të mësohen edhe në KosovëNë ekspozitën e vizatimeve dhe kaligrafisë në Hamamin e Gazi Mehmed Pashës është...më shumë
Turqit e Kosovës festojnë së bashku me Turqinë 23 PrillinTurqit e Kosovës festojnë së bashku me Turqinë 23 Prillin, Festën e Sovranitetit Kombëtar...më shumë
Teatri Ugur Bocegi të hënën niset për në TurqiTeatri i fëmijëve dhe të rinjve "Ugur Bocegi" niset të hënën për në Turqi, ku do...më shumë
23 prilli vazhdon me koncert dhe promovim librash Në kuadër të shënimit të 23 prillit - festës memoriale të turqve të Kosovës...më shumë
Filmi Fetih 1453 projektohet edhe në PrishtinëMe rastin e shënimit të 23 prillit - festës memoriale të turqve të Kosovës në...më shumë
Interesim i madh për filmin Fetih 1453 në PrizrenMe rastin e shënimit të 23 prillit - festës memoriale të turqve të Kosovës gjatë...më shumë
Në Panairin e Edukimit prenzatohen teknikat e vizatimit dhe kaligrafisë turkeNë panairin e gjashtë të edukimit në Prishtinë, institucionet arsimore vendore dhe...më shumë
Filmi 'Fetih 1453' projektohet edhe në PrishtinëAktivitetet për shënimin e 23 prillit - Festës Memoriale të Turqve të Kosovës do të...më shumë
23 prilli festohet edhe në MamushëAktivitetet për shënimin e 23 prillit - Festës Memoriale të Turqve të Kosovës do të...më shumë
MESK në Turqi për festën e 23 prillit Një delegacion prej 60 vetësh i shoqatës shumëetnike të Kosovës MESK për nder të...më shumë

Kategoritë