Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Premte, 21 Shkurt 2020
Sot protestojnë veteranët e UÇK-sëE Premte 07 Gusht 2015 11:16Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), kanë paralajmëruar se sot nga ora 12 do të protestojnë sot në sheshin “Skënderbeu“ në Prishtinë lidhur me listat e veteranëve. më shumë
Një familje në Kosovë ia vjedhin 24 mijë euroPolicia e Kosovës bëri të ditur se mbrëmë ka ndodhur një vjedhje e rëndë në...më shumë
Shtetet e BE-së do të vendosin për buxhetin e SpecialesBashkimi Evropian dhe institucionet e Kosovës ende nuk e kanë përcaktuar koston financiare dhe mjetet...më shumë
Oliver Ivanoviç hyn në grevë të urisëLideri i Iniciativës Qytetare SDP Oliver Ivanoviq ka filluar grevën e urisë në burgun e...më shumë
Gjermania po i ndalon azilkërkuesit nga BallkaniE mbushur përplot me njerëz që largohen nga lufta dhe varfëria, Gjermania po përpiqet ta...më shumë
Sot e nesër gërmime afër Novi Pazarit për të zhdukurit gjatë luftës në KosovëVazhdojnë sot gërmimet në kërkim të mbetjeve mortore të personave të zhdukur në...më shumë
Shiu bllokon autostraden te "Kroi i Mbretit"Autostrada Morinë – Prishtinë është bllokuar sot te vendi i quajtur “Kroi i Mbretit”...më shumë
Kosova për herë të parë merr pjesë si shtet në aktivitete të UNESCO-sRrugëtimi i Kosovës për anëtarësim në UNESCO tani më ka marrë rrugën e...më shumë
Ish-luftëtarët e UÇK-së nesër në protestëIsh-luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës do të vazhdojnë protestën...më shumë
Aktakuzë ndaj kryeprokurores Shpresa BakijaProkuroria e Gjilanit ka ngritur aktakuzë ndaj Kryeprokurores së Prokurorisë Themelore të...më shumë
Prof. Joseph Marko: Gjykata Speciale – Pika kyçe mbrojtja e dëshmitarëveDeutsche Welle: Prof. Marko “Po” ja e parlamentit të Kosovës ditën e hënë (03.08)...më shumë
Policia apelon për siguri në trafik dhe mos përdorim të armëve në ahengjePolicia e Kosovës (PK) me qëllim të ngritjes së nivelit të sigurisë në vend, ngritjes...më shumë
Për 7 muaj, pesë të vdekur në vendin e punësUliks Bicurri, nga komuna e Gjakovës, gjatë javës së kaluar fatkeqësisht ka humbur jetën...më shumë

Kategoritë