Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 18 Janar 2020
Jahjaga uron muajin e RamazanitE Mërkurë 17 Qershor 2015 22:46Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga uroi sot të gjithë besimtarët myslimanë, me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit.më shumë
Arrestohet, pastaj lirohet HaradinajKryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj është liruar nga autoritetet sllovene, por ai vazhdon të...më shumë
Hungaria blindon kufirin me Serbinë, vendoset gardhi prej 4 metraveSkenat e shqiptarëve të Kosovës që kalonin kufirin mes Serbisë dhe Hungarisë për...më shumë
Mesazhi i Myftiut të Kosovës për fillimin e RamazanitMyftiu i Kosovës Naim Tërnava ka dhënë mesazhin me rastin e fillimit të muajit të...më shumë
Ja cilët janë ministrat që do ta agjërojnë RamazaninPërveç qytetarëve të rëndomtë muajin e Ramazanit do ta agjërojnë edhe ministra...më shumë
Agani: Perandoria Osmane e ka pushtuar Kosovën; Bilalli: Tërnava të largohetKryetari i Partisë së Drejtësisë, Ferid Agani thotë se nuk është mirë që...më shumë
FSK-së po i ikin kuadrotForca e Sigurisë e Kosovës (FSK) e cila pritet që shumë shpejt të transformohet në Forca...më shumë
Dy fëmijë bien në gropë me ujë, vdesinPolicia raporton se në një gropë të mbushur me ujë kanë rënë dy fëmijë...më shumë
Hasani thotë se nuk do të jetë ambasador në TurqiKryetari i Gjykatës Kushtetuese Enver Hasani e ka përgënjeshtruar lajmin se do të emërohet...më shumë
Serbia do t’i dorëzojë dokumentet kadastrale brenda një vitiSerbia gjatë periudhës një vjeçare, do ta dorëzojë të gjithë dokumentacionin...më shumë
Veteranët nesër protestojnë kundër Gjykatës SpecialeOrganizatat e dala nga lufta e UÇK-së, të përkrahura nga Parlamenti i Studentëve ,do të...më shumë
Imuniteti nuk do t’i mbrojë deputetët nga arrestimetDeputetët që dyshohen të kenë kryer vepra penale, qoftë para, qoftë gjatë mandatit...më shumë
Spitali i Vushtrrisë përfiton 6 milionë dollar!Spitali i Vushtrrisë “Sheik Zayed” do të jetë përfitues i një donacioni prej 6...më shumë

Kategoritë