Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 24 Shkurt 2020
Sot fillon shkolla për diplomatë të rinjE Hënë 25 Maj 2015 10:43Akademia Diplomatike e Republikës së Kosovës, në bashkëpunim me fondacionin gjerman “Friedrich Ebert”, organizon edicionin e dytë të Shkollës Pranverore për diplomatë të rinj. Tema e edicionit të sivjetmë është “Kosova dhe rajoni në perspektivën euroatlantike: bashkëpunimi rajonal dhe sfidat e sigurisë”.më shumë
Gërxhaliu: Autopsia është kryer, ende nuk është përpiluar raportiDrejtori i Departamentit të Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, Arsim Gërxhaliu, ka reaguar...më shumë
Stambolli bëhet me parkun modern - 'Adem Jashari'Të dielën në Pendik të Stambollit është përuruar parku “Adem Jashari”. I...më shumë
Prishtina bëhet me shtatore të Ismail QemalitPara ish-Pallatit të Shtypit – Rilindjes, në Prishtinë, tash ndërtesë e Qeverisë...më shumë
21 të arrestuarit në Kumanovë po hetohen për terrorizëmFamiljarët e nëntë kosovarëve të vrarë në Kumanovë nuk po u besojnë...më shumë
Prokurori Special: Të vrarëve në Kumanovë do t’u bëhet autopsiaProkurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Ali Rexha tha se do të bëhet autopsia e...më shumë
Mustafa: Kosova meriton të duket më e pastërEdhe kryeministri i Kosoëvs Isa Mustafa e përkrah aksionin “Ta pastrojmë Kosovën”.më shumë
Edhe Jahjaga në përkrahje të fushatës 'Ta pastrojmë Kosovën'Në përkrahje të pastrimit për Kosovën fushata që fillon nesër ka dalë edhe e...më shumë
Kosova nis sot aksionin për pastrimSot duke filluar nga ora 10:00, do të fillojë aksioni i pastrimit në tërë Kosovën. më shumë
Kthehen në Kosovë trupat e kosovarëve të vrarë në KumanovëNë territorin e Republikës së Kosovës pak para orës 4 të mëngjesit kanë...më shumë
Opozita fton në interpelancë kryeministrin Partitë opozitare të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës dy javë më parë...më shumë
Arta Rama–Hajrizi, kryetarja e re Gjykatës KushtetueseGjyqtarja Arta Rama–Hajrizi është kryetarja e re Gjykatës Kushtetuese, ndërsa postin do ta...më shumë
As sot nuk do të sillen trupat e të vrarëve në KumanovëBurime të Telegrafit kanë bëre me dije se sot nuk do të sillen trupat e kosovarëve të...më shumë

Kategoritë