Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 24 Shkurt 2020
Ushtria dhe Gjykata Speciale të votohen në pakoE Enjte 21 Maj 2015 10:17Ish-komandanti i FSK-së, Kadri Kastrati ka thënë se Kosova nuk duhet të bëjë kurrfarë kompromisi për krijimin e Forcave të Armatosura.më shumë
Kosova pret të vrarët e KumanovësDhjetë ditë pas vrasjes trupat e nëntë kosovarëve, që morën pjesë në...më shumë
Familjarët kërkojnë kthimin e kufomave të të vrarëve në KumanovëQindra qytetarë, familjarë e bashkëluftëtarë i janë bashkuar protestës së...më shumë
Sot protestohet në Prishtinë për të arrestuarit në KumanovëFamiljarët e ish-luftëtarëve të UÇK-së që morën pjesë në konfliktin...më shumë
Përfundon autopsia, pritet kthimi i trupaveAutoritetet maqedonase kanë identifikuar trupat e të vrarëve gjatë konfliktit të fundjavës...më shumë
Spitali Amerikan, shembulli konkret për investitorët e huaj!Pas shumë kohe punë intensive, merr formë dhe është gati të hapë dyert për...më shumë
MPJ e Kosovës, notë verbale Ambasadës së Republikës së Maqedonisë!Qeveria e Kosovës ka ditë që ka shprehur pakënaqësi dhe shqetësime tek të gjitha...më shumë
Gjashtëmbëdhjetë vjet nga masakra në Burgun e DubravësJanë bërë 16 vjet nga momenti më tragjik për 150 të burgosurit në Burgun e...më shumë
Ministrat e Ballkanit në Tiranë: Terrorizmi nuk njeh kufijKa nisur punimet sot në Tiranë, samiti rajonal për luftën kundër terrorizmit. Ministri i...më shumë
Kosovarët vizitojnë të arrestuarit në burgun e Shutkës në MaqedoniNdonëse ishte paralajmëruar se familjarët e kosovarëve të arrestuar në Maqedoni, si...më shumë
Protestë për të vrarët dhe të arrestuarit në KumanovëËshtë një protestë tjetër që është thirrur nga familjarët e...më shumë
Kosovarët shesin spermë dhe vezore në MaqedoniMjekëve kosovarë u është ofruar një mundësi për të përfituar para të...më shumë
Rreth 140 kosovarë bëhen “austriakë”Interesimi i qytetarëve kosovarë për t`u pajisur me pasaporta të huaja po shtohet çdo...më shumë

Kategoritë