Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 29 Mars 2020
Stavileci: Për 5 vjet, 11 mijë vende të reja pune në sektorin e TI-sëE Hënë 18 Maj 2015 10:39Iniciativa e Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik për krijimin e një fondi të pavarur për mbështetje të kompanive të reja dhe që synon rritje të teknologjisë së informacionit dhe inovacionit, synon që brenda pesë vjetësh të krijohen rreth 11 mijë vende të reja të punës.më shumë
Ka ndërruar jetë haxhi Zylfi MerxhaNë moshën 82-vjeçare ka vdekur Haxhi Hafiz Zylfi Merxha, ish deputet i Kuvendit të Kosovës...më shumë
Policia e Kosovës interviston 11 persona të lidhur me rastin e KumanovësPolicia e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Krimeve të Rënda, sot në orët e hershme të...më shumë
Pas mjekëve, edhe infermierët braktisin Kosovën​Drejtori i Qendrës Emergjente, Basri Lenjani ka bërë më dije se kjo klinikë në...më shumë
Publikohen emrat e dhjetë shqiptarëve të vrarë në KumanovëAutoritetet në Shkup kanë identifikuar personat e vrarë në Kumanovë. Përvec Nusret Kaloshi...më shumë
Jahjaga kërkon drejtësi për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftësPresidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga mori pjesë sot në ngjarjen...më shumë
Familjarët kosovarë mund t’i vizitojnë të paraburgosurit në ShkupAmbasada e Kosovës në Maqedoni, ka publikuar procedurat se si familjarët e të arrestuarve në...më shumë
Bastisen shtëpitë e kosovarëve të “Kumanovës”Policia e Kosovës njofton se ka përfunduar aksioni në shkallë vendi, në lidhje me ngjarjet e...më shumë
Ramadani : Mos të mbyllen sytë, ata janë qytetarë të KosovësSekretari i përgjithshëm i AAK-së, Burim Ramadani, ka thënë se institucionet e Kosovës...më shumë
Kosovarët, pas afrikanëve, të dytët për hyrje ilegale në ZvicërGjatë periudhës janar-prill në kufijtë e Zvicrës është shënuar rekord sa i...më shumë
KMDLNJ: Të vizitohen të arrestuarit kosovarë në MaqedoniKëshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut shpreh shqetësimin për...më shumë
Mediat serbe: Nëse SHBA mbështetë shqiptarët, mund të ketë luftë!Mjetet e informimit në Serbi nuk kanë të ndalur me propagandën e tyre mediale.më shumë
QKUK-ja konfirmon trajtimin e pandërgjegjshëm të shtatzënës që lindi në korridorQendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) e ka konfirmuar se Klinika e Gjinekologjisë kishte trajtuar...më shumë

Kategoritë