Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Premte, 21 Shkurt 2020
Prishtinë, qirinj për viktimat shqiptare në KumanovëE Marte 12 Maj 2015 13:28Organizata Grupi i Pavarur Studentor - GPS organizon sonte, në Sheshin “Ibrahim Rugpva” në Prishtinë, ndezjen e qirinjve në shenjë përkujtimi të viktimave dhe solidarizimi me shqiptarët e Maqedonisë e veçmas familjarët e viktimave në konfliktin e fundit në Kumanovë.më shumë
ISIS ka vjedhur pasaporta dhe letërnjoftime të KosovësGrupi terrorist ISIS ka vjedhur dokumente identifikimi të shumë shtetasve perëndimorë duke...më shumë
Spitali i ri Amerikan në Prishtinë pret licencën nga MSH-ja Spitali Amerikan, i cili prej vitesh ushtron aktivitetin e tij në periferi të Prishtinës, ka investuar 25...më shumë
30 ditë burg për të arrestuarit e KumanovësGjykata e Shkupit la në burg 30 personat e arrestuar në Kumanovë.më shumë
Shumë familje nga Kumanova u zhvendosën në Han të ElezitHamdi Xhemaili është detyruar të largohej nga vendbanimi i tij, në Kumanovë. Për shkak...më shumë
Njehsorët “Kohler” nuk do të çmontohen pa vendim gjykate25 mijë familje do të vazhdojnë të paguajnë faturat e energjisë elektrike bazuar në...më shumë
Malishevës i kthehet rreziku nga rriqrat Që nga paslufta në Malishevë vdiqën 18 persona nga virusi i etheve hemorragjike, raporton KTV.më shumë
Shiu dhe breshëri shkaktojnë dëme në PrizrenShiu i rrëmbyeshëm dhe breshëri që ka rënë sot në Prizren, ka shkaktuar dëme...më shumë
Rreth 40 kosovarë të vrarë në Siri e IrakPër kalifatin e vetëshpallur dyshohet se kanë rënë “shehid” rreth 40 kosovarë...më shumë
Në 15 vjetorin e vrasjes, përkujtohet komandant DriniNë 15 vjetorin e vrasjes së Ekrem Rexhës-komandant Drinit, në shtëpinë e kulturës...më shumë
Kosova fillon festimin e Ditës së EvropësDita e Evropës – 9 Maji ka filluar një ditë më herët të festohet edhe në...më shumë
Jahjaga dhuron fustan për “Mendoj për ty”Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga priti sot artisten Alketa Xhafa-Mripa dhe producenten Anna Di Lellio,...më shumë
Krusha përgatit padi ndaj SerbisëSerbia pritet të ballafaqohet me drejtësinë për krimet që ka bërë në...më shumë

Kategoritë