Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 24 Shkurt 2020
Pozita e gazetarëve në Kosovë vazhdimisht po degradohetE Hënë 04 Maj 2015 08:14Pas publikimit të raportit vjetor për “Lirinë e Shtypit”, nga organizata Freedom House, në të cilin Kosova ka rënë më poshtë krahasuar me dy vitet e kaluara, sot në Prishtinë, Programi për Zhvillim i Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNDP) në bashkëpunim me Shoqatën e Gazetarëve të Kosovës, ka organizuar tryezën me temë “Liria e gazetarëve dhe pozita e tyre”.më shumë
Disa profesorë të Mjekësisë mbesin pa pagaMbi njëzet profesorë të Fakultetit të Mjekësisë (FM), që njëkohësisht...më shumë
Në 24 orët e fundit 41 aksidente trafikuNjë aksident me fatalitet dhe tetë të tjera me lëndime kanë ndodhur në 24 orët e...më shumë
Gjermani, 200 refugjatë kosovarë protestë kundër kthimit në KosovëRreth 200 shtetas kosovarë, klandestinë në Gjermani, protestuan paraditen e sotme në Münster,...më shumë
Lirohet Dardan MolliqajBurime të “Zërit” mësojnë se para pak çastesh aktivisti i Lëvizjes...më shumë
1 maji, dita e punëtorëve shenohet me aktiviteteSindikatët e punëtorëve në tërë botën sot e shënojnë 1 majin. Dita e...më shumë
S’ka vetura sot në GërmiMe rastin e 1 Majit, në datat 1, 2 dhe 3 Maj, Komuna e Prishtinës në bazë të një vendimi...më shumë
Jep dorëheqje ambasadori Naim MalajSipas burimeve të lajmi.net, Naim Malaj ka dhënë dorëheqje nga pozita e ambasadorit të...më shumë
Prishtina u heq shpenzimet e varrimit qytetarëve të saj Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka vendosur që t’u paguajë të...më shumë
Dalin pagat e mësimdhënësve me rritjeMinistria e Financave ka njoftuar se ka lëshuar nëpër llogaritë bankave pagat e...më shumë
S`ka azil, Gjermania deportoi edhe 155 aziklërkues nga Kosova Sot janë kthyer nga Gjermania edhe 155 azilkërkues nga Kosova . Policia e Kosovës ka konfirmuar se 155...më shumë
121 refugjatë kthehen nga Gjermania në KosovëNga aeroporti “Baden Airpark” afër Karsluhes sot për në vendlindjen e tyre janë nisur 121...më shumë
Gjendet edhe një trup i pajetë në lumin IbërNjë trup i pajetë i një personi është gjetur ditën sot në lumin Ibër. Lajmin e...më shumë

Kategoritë