Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 25 Janar 2020
Ultimatumit për Qeverinë po i vjen fundi!E Marte 28 Prill 2015 11:37Ultimatumi për Qeverinë skadon pas katër ditësh, ndërsa kërkohet plotësimi i kërkesave opozitare.më shumë
Prokuroria heton policët që dyshohet se ishin të dhunshëm më 27 janarTë gjithë zyrtarët policorë të dyshuar për ushtrimin e dhunës gjatë...më shumë
Steinmeier sot në KosovëKryediplomati gjerman sot do të takohet me udhëheqësit kryesor të shtetit të Kosovës...më shumë
Fajdexhi e gjyqtarë, bashkë në krim“Familja Gërbeshi nga Ropica e Vushtrrisë është një familje e dhunshme kriminale me lidhje...më shumë
Për 94% më pak kërkesa azili nga KosovaNumri i azilkërkuesve nga Kosova po shënon rënie të theksuar. Kryetari i Zyrës Federale...më shumë
BE-ja do të zotojë 350 mijë euro për identifikimin e “të zhdukurve” të luftës!Me rastin e Ditës së personave të pagjetur në Kosovë, shefi i Zyrës së BE-së...më shumë
Shqipëria merr truall për ambasadë në PrishtinëAmbasada e Shqipërisë bëhet me parcelë për ndërtim të objektit të saj në...më shumë
Zbulohet Memoriali për të PagjeturitNë oborr të Kuvendit të Kosovës është ngritur Memoriali për nder të të...më shumë
Veseli: Nuk ka partneritet me Serbinë pa u kthyer të pagjeturit​Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli me rastin e Ditës së të Pagjeturve, ka...më shumë
Për Klinikën Pediatrike-Kirurgjike, 22 milionë euro nga EBAPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe përfaqësuesi i Shkëlqesisë...më shumë
Thaçi në përvjetorin e 100 të betejës së ÇanakalasëHashim Thaçi e ka pasur vendin e rezervuar te Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, në...më shumë
Mustafa: Kryespiuni Fatos Klosi spërkat figurën e Ibrahim RugovësKryeministri dhe lideri i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar ndaj deklarimeve të bëra nga ish shefi i...më shumë
Gjermania ktheu edhe 130 kosovarë130 persona janë kthyer dje nga Dyseldorfi në kryeqytetin e Kosovës në Prishtinë.më shumë

Kategoritë