Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 18 Qershor 2018

Investim i madh mjekësor nga Turqia në Kosovë

E Mërkurë 14 Korrik 2010 15:46Bahçeci Group, ka hapur spitalin për lindje në Prishtinë, me ç'rast janë bërë bashkë familjet që kanë arritur të kenë fëmijë në mënyrë artificiale. Spitali i parë i këtij lloji në Ballkan është hapur nga ministri i MMPH-së, Mahir Yagcilar, kryetari i shoqatës së Gjinekologëve të Kosovës, Shefgot Lulaj, përfaqësues të ambasadës turke, etj. Kreu i grupit Bahceci, Mustafa Bahceci ka theksuar se ideja për hapjen e kësaj qendre spitalore në Kosovë ka lindur gjatë viteve të luftës, kur në Turqi vinin shumë pacientë kosovarë. Sipas tij me hapjen e qendrës në Kosovë u është krijuar mundësia edhe pacientëve nga rajoni që të kryejnë shërbimet e nevojshme. Bahceci ka sqaruar se në këtë spital janë investuar 3 milionë euro dhe se ai është ngritur me standardet perëndimore. Kryetari i shoqatës së Gjinekologëve të Kosovës, Shefgot Lulaj ka përshëndetur guximin e z. Bahceciut, duke theksuar se Kosova ka pas nevojë për një qendër të tillë dhe ka ofruar bashkëpunimin e plotë të shoqatës që përfaqëson.

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.

 

lume11.07.2014 05:44:52Pershend.jam me moshen 44vjeqare a mund te beje ivf kam mbet dy here shtatezan po kam pas abort shtatezanin e dyte kam pas ne vitin 2012 a kam shpres me ivf te behem Nene flm per mirkuptim pres pergjigjen.
100%
mimi05.04.2014 08:44:39Pershendetje Nga un mimi ju kisha lut per nje pergjigjeje me ma dergu\"Un jetoj ne nje shtet larg kosove kam ba akundim arteficial per femij tri her kam met shtatzane 1 her me ka vdek fmija muajin e 3 e gjysme i dyti mujn e 4 i treti mujen e 2 \'shkaku infeksioni dhe gjakderdhjaju kisha lut te me tregoni mjek i nderuar te ma Leni numrin e telefonit tuaj qe te kontaktoj menjeher dhe kur te vi veres kosov te kam nje termin te gatshem OK ju pershendes?
0%
Advije02.04.2011 10:27:42Pershendetje juve,Jam e martuar qe 9 vite e kam provu ivf 3 her po nuk kam pas sukses,Ju kisha lut mem tregu sa kushton tretmani mjeksor edhe deri qfar moshe ki drejt me ba ivf,Me falni nese ju kam pengu
39%
leonora17.01.2011 14:38:43Përshëndetje,\r\n\r\nJamë e interesuar të di se sa kushton pagesa për të lindur në spitalin tuaj, dhe a mund ta marr doktoreshen e cila më ka kontrolluar dhe përcjellur shtazanin time deri tani\r\nMbes me shpresë që të marr përgjigjje nga ju\r\nMe respekt!\r\n\r\nLeonora Kelmendi
44%