Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 18 Janar 2020

121 refugjatë kthehen nga Gjermania në Kosovë

E Marte 28 Prill 2015 21:22

Nga aeroporti “Baden Airpark” afër Karsluhes sot për në vendlindjen e tyre janë nisur 121 kosovarë, raportojnë mediet gjermane.

Të gjithë refugjatët së fundmi kanë qëndruar në Baden-Württemberg, deklaruan autoritetet atje.

Një organizatë që mbron të drejtat e refugjatëve sot më herët kishte protestuar ndaj këtij kthimi të kosovarëve.

Nuk raportohet për incidente gjatë procesit të kthimit.
 

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.