Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 26 Janar 2020

Pagat e Thaçit, Veselit, Ymerit e Limajt

E Marte 02 Qershor 2015 12:31

Sipas të dhënave të publikuara nga Agjencia Kundër Korrupsionit (AKK), për vitin 2015, zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hashim Thaçi, siguron pagë vjetore prej 14 mijë 196 euro.

Sipas AKK-së, paga vjetore si deputet e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Visar Ymeri shkon në rreth 22,484.72 euro.

I pari i “Nisma Për Kosovën”, Fatmir Limaj, ka deklaruar se të ardhurat mujore të tij si deputet janë 1,290.00 euro.

Çuditërisht në mesin e atyre që kanë deklaruar pasurinë (nga zyrtarët shtetërorë) nuk figuron emri i liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj.

Në anën tjetër të hyrat mujore të kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sipas deklarimit të pasurisë të cilën e ka bërë ai, rezulton të jenë 2,724.00 euro. /Telegrafi/ 

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.