Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 07 Dhjetor 2019

Vokrri: Platini na premtoi që vitin tjetër pranohemi në UEFA

E Enjte 30 Korrik 2015 11:17

Kosova mund të luajë me Kroacinë në kualifikimet për Botërorin 2018 të Rusisë.

Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri u ka thënë medieve kroate se Platini i ka dhënë mbështetje Kosovës për pranim.

“Për ne është me rëndësi që të nisim, ta bëjmë hapin e parë. Është pritje realiste që në fillim të vitit të ardhshëm të bëhemi pjesë e plotë e UEFA. Michel Platini na ka garantuar se ky do të jetë një formalitet”, ka thënë Vokrri për mediat kroate.

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.