Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Premte, 13 Dhjetor 2019

Pritje të gjata edhe te Dheu i Bardhë

E Shtunë 01 Gusht 2015 10:26

Mërgimtarët që po shkojnë nga Kosova, por edhe ata që po vijnë në Kosovë, po vazhdojnë të përballen me pritje të gjata në pikëkalimet kufitare me Serbinë.

Përveç Merdarit pritje më shumë se një orë dhe kolona të gjata veturash po krijohen edhe në pikëkalimin kufitar te Dheu i Bardhë.

Për këto pritje dhe për këto radhë po ankohen bashkatdhetarët.

Ata kanë theksuar se nuk e dinë se te cila palë kufitare, kosovare apo serbe, është faji. Por, siç thonë ata, e dinë se si rëndom gjatë verës e pushimeve, e pësojnë në pritje në ardhje dhe largim nga atdheu.  

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.