Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 23 Shtator 2019

UEFA shqyrton aplikacionin e Kosovës për pranim

E Marte 15 Shtator 2015 15:54

Komiteti Ekzekutiv i Konfederatës Evropiane e Futbollit (UEFA), do ta ketë në rend të ditës kërkesën e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) për pranim, shkruan Koha Ditore.

Kështu ka thënë sekretari i përgjithshëm i Federatës Evropiane të Futbollit (UEFA), Gianni Infantino, raportojnë mediet ndërkombëtare, të martën.

"Kërkesa e Kosovës për pranim është në rend të ditës", ka thënë Infantino.

As Infantino e as UEFA nuk kanë komentuar më shumë për atë që mund të prodhojë kjo mbledhje e KE të UEFA-s, që do të mbahet gjatë ditës së enjte dhe të premte në Maltë.

Në një përgjigje të shkurtër për gazetën, zyra për informim e UEFA-s ka thënë se nuk mund të komentojë më shumë dhe se pyetjet shtesë mund të shtrohen vetëm të premten në konferencën për shtyp pas mbledhjes dyditëshe të KE të UEFA-s.

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.