Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 12 Dhjetor 2019

Sami Lushtaku arrestohet në Prishtinë

E Mërkurë 23 Shtator 2015 16:18

Sami Lushtaku është arrestuar të martën pasdite në Prishtinë, pak kohë pasi që ishte sjellë në Qendrën Klinike Universitare për trajtim. U kishte humbur gardianëve që e kishin sjellë në Qendrën Klinike Universitare.

Por Policia e EULEX-it, që po i vëzhgonte lëvizjet e Lushtakut tash e disa muaj, e ka arrestuar atë jashtë ambienteve spitalore, ndërkohë që gardianët nuk dinin gjë për të, shkruan sot “Koha Ditore”.

Lushtaku është dërguar të martën në Gjykatën Themelore në veri të Mitrovicës, për shkak të thyerjes së rregullave të burgut. Kërkesa për këtë seancë është bërë nga Prokuroria.

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.