Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Premte, 19 Korrik 2019

Veseli ua uron besimtarëve islam Kurban Bajramin

E Mërkurë 23 Shtator 2015 20:59

Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka uruar të gjithë qytetarët e besimit islam me rastin e festës së Kurban Bajramit.

“Të gjithë besimtarëve islam në Republikën e Kosovës, gëzuar festa e Kurban Bajramit. Mesazhi i kësaj feste është një vlerë e përhershme, sepse na përcjell idenë madhështore se adhurimi i Zotit, mbi të gjitha, nënkupton dashuri, mirëkuptim dhe solidaritet mes njerëzve. Kjo është festa që bashkon besimin fetar me kauzën e humanizmit”, thuhet në urimin e Veselit.

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.