Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Mërkurë, 19 Shkurt 2020
Mustafa: Asociacioni, zgjidhje jo ideale, por e mirë!E Enjte 27 Gusht 2015 11:25Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se në themelimin e Asociacionit të Komunave Serbe, është ruajtur plotësisht sistemi kushtetues i vendit. më shumë
Kosova dhe Austria nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimiMinistri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ministri i...më shumë
Nënshkruhet demarkacioni i Kosovës me Malin e ZiMarrëveshja kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi u nënshkrua pasditen e së mërkurës...më shumë
Vjen shpërblimi i parë për SerbinëMe marrëveshjet e nënshkruara midis Prishtinës dhe Beogradit, Bashkimi Evropian mund të hapë...më shumë
AAK: Thaçi dhe Mustafa shkelen mbi interesat e qytetarëveKreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se me nënshkrimin e...më shumë
Merkel: Kosova s’ka luftë civile, nuk mund t’i pranojmë azilkërkuesitEvropa po përballet me një situatë që nuk është e denjë për vetë...më shumë
Policia ndalon aktivistët e Vetëvendosjes që ishin nisur në Prapashticë Forcat e njësisë speciale të Policisë së Kosovës, kanë penguar aksionin e...më shumë
Serbët në veri festojnë për AsociacioninNë veri, serbët e Kosovës e kanë festuar me fishekzjarre dhe parakalim me vetura arritjen e...më shumë
Kështu i komentuan mediat ndërkombëtare marrëveshjet Kosovë-SerbiMarrëveshjet e arritura mbrëmë mes Kosovës e Serbisë kanë përbërë lajm...më shumë
Jahjaga: Marrëveshjet forcojnë sovranitetin e KosovësPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ka përshëndetur nënshkrimin e...më shumë
Mustafa: Marrëveshjet në përputhje të plotë me Kushtetutën dhe ligjet e KosovësKryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në një bisedë ekskluzive për Telegrafin, ka konfirmuar...më shumë
Kosova dhe Serbia nënshkruajnë katër marrëveshjeZëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka konfirmuar se Serbia dhe Kosova sapo kanë...më shumë
Arrihet marrëveshje për Telekomin Anëtari i delegacionit të Serbisë, Dragan Vladisavljevic, ka thënë se është arritur...më shumë

Kategoritë