Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 24 Shkurt 2020
15 shtete lobojnë për në UNESCOE Premte 14 Gusht 2015 08:41Është një grup prej 15 shteteve që po punojnë ngushtë me Prishtinën zyrtare, që Republika e Kosovës të anëtarësohet në UNESCO. Kështu ka deklaruar zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Petrit Selimi, i cili pranon se në mesin e këtyre shteteve janë edhe ato të Quint-it dhe disa shtete më të fuqishme nga Evropa, Azia, Afrika dhe Amerika.më shumë
Kosova duhet t’i mbajë zgjedhjet këtë vitLideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se për të shpëtuar nga qeverisja e keqe e Isa...më shumë
Hyseni: Ekstremizmi nuk parandalohet me kërbaçMinistri i Punëve të Brendshme,Skënder Hyseni ka vizituar sot komunën e Prizrenit. Aty...më shumë
Gjuriqi s’ka leje për të hyrë në KosovëPas lajmit në mediat serbe se Marko Gjuriq, drejtori i zyrës për Kosovën në Qeverinë e...më shumë
Miglietta takon ambasadoren franceze dhe atë turkeKomandanti i KFOR-it, gjeneral major Guglielmo Luigi Miglietta u takua sot në mëngjes, në Kampin...më shumë
Ligjet për Specialen, i shkojnë presidentesLigjet e miratuara në Kuvendin e Kosovës që kanë të bëjnë me Gjykatën Speciale,...më shumë
Liderët fetarë, Ban Ki-moon-it: Pranoni Kosovën në UNESCO Krerët e bashkësive fetare në Kosovë janë bërë bashkë për...më shumë
Mustafa paralajmëron marrëveshje të reja me SerbinëMarrëveshjet për energjinë, kodin telefonik dhe për Asociacionin e Komunave me shumicë Serbe,...më shumë
Athina planifikon njohjen e pavarësisë së KosovësAthina ka ne plan njohjen e pavaresisë së Kosovës, shkruan e përditshmja greke...më shumë
Turqia premton mbështetje për anëtarësimin e Kosovës në UNESCOZëvendësministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Petrit Selimi, ka...më shumë
Ban Ki-moon, i shqetësuar me vonesën e SpecialesNë observimet e tij në raportin më të ri për Kosovën, Sekretari i Përgjithshëm i...më shumë
Lëkundet koalicioni i madhPër më pak se një vit mandat në krye të institucioneve, koalicionit PDK - LDK i kanë...më shumë
Pa radikalizim në Deçan dhe GjakovëMinistri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, gjatë ditës së sotme ka vizituar komunën e...më shumë

Kategoritë