Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Premte, 21 Shkurt 2020

Thaçi falënderon Orën, Muratin e Mulën për UNESCO-n

E Enjte 10 Shtator 2015 11:26

Shefi i diplomacisë kosovare, Hashim Thaçi i në një postim në Facebook ka falënderuar të famshmit shqiptarë të cilët po lobojnë për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO.

“Falënderoj Nobelistin shqiptar Dr. Ferid Muratin, Ambasadoren e Nderit Rita Orën dhe sopranon e famshme Inva Mulën që u bashkëngjitën me ndihmën e tyre të drejtpërdrejtë në lobim për anëtarësinë e Kosovës në UNESCO. “Thyerja e izolimit tonë shumëshekullor është betejë e përbashkët”, ka shkruar Thaçi në Facebook. 

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.