Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 23 Shtator 2019

Nesër vazhdon seanca, kryeministri Mustafa raporton para Kuvendit

E Hënë 21 Shtator 2015 13:48

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka bërë të ditur se kryeministri i Kosovës, nesër, pritet të mbahet vazhdimi i seancës së Kuvendit të Kosovës, në të cilën kryeministri Isa Mustafa pritet të raportojë për marrëveshjet e arritura në Bruksel, ndërmjet Kosovës e Serbisë.

Kadri Veseli, pas takimit të Kryesisë së Kuvendit, lidhur me deklarimet e liderit të AAK-së se do ta bllokojnë kalimin e marrëveshjeve nga Kuvendi i Kosovës, ka thënë se bllokimet nuk i ndihmojnë askujt.

“Të komunikojmë bashkërisht në mënyrë që të jemi të dinjitetshëm si të zgjedhur të popullit”, ka thënë Veseli. /Telegrafi/

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.