Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 26 Janar 2020

Kryeministri gjuhet me vezë, ndërpritet seanca e Kuvendit

E Marte 22 Shtator 2015 12:23

Seanca e Kuvendit të Kosovës, e ndërprerë të enjten e kaluar pasi kryeministri Isa Mustafa hoqi dorë nga raportimi i paralajmëruar për marrëveshjet e Brukselit me Serbinë si dhe atë për demarkacionin me Malin e Zi, u ndërpre edhe sot ende pa filluar mirë.

Derisa kryeministri Isa Mustafa nisi të raportonte, në sallë deputetët e opozitës penguan fjalën e tij duke shkaktuar zhurma dhe pastaj atë edhe e gjuajtën edhe me vezë. Për pasojë, ai u largua nga foltorja, raporton Koha.net.

Ndërkohë kryeparlamentari Kadri Veseli bëri thirrje për qetësi. Por pastaj në mbrojtje të kryeministrit në sallë hyri sigurimi, nga të cilët kryekuvendari kërkoi të dilnin nga salla. Pastaj kërkoi një ndërprerje dhjetë minutash, që po vazhdon.

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.