Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 20 Shkurt 2020

Opozita e bashkuar deri në zgjedhje të parakohshme

E Marte 22 Shtator 2015 15:55

Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma kanë arritur një marrëveshje në parim për një listë të përbashkët zgjedhore si dhe janë dakorduar që të bllokojnë jetën institucionale në mënyrë që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme.

Burime të RTV Dukagjinit kanë bërë të ditur se synimi i opozitës është që më së largu në fund të muajit tetor ose fillim të nëntorit në Kosovë të shpallen zgjedhje të parakohshme.

Të njëjtat burime kanë shpjeguar se kjo marrëveshje ka bërë që Vetëvendosjes t’i bashkohen edhe dy partitë e tjerë opozitare në aksionin e hedhjes me vezë ndaj kryeministrit Isa Mustafa. /Telegrafi/

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.