Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 26 Janar 2020

Lunacek “qorton” opozitën

E Premte 25 Shtator 2015 14:21

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunacek ka thënë se, vezët nuk duhet të jenë pjesë e debatit në Kuvendin e Kosovës. Sipas saj, Kuvendi i Kosovës është vend ku duhet të bëhet debat e jo të përdoren vezët për t’i shprehur pakënaqësitë e tyre.

Këto komente Lunacek i ka bërë në zyrat e Bashkimit Evropian në Prishtinë të mbajtur vetëm disa minuta pasi që Lunacek i ka takuar të gjithë liderët e pozitës dhe opozitës që janë pjesë e Kuvendit të Kosovës.

Ajo ka thënë se pavarësisht asaj që ka ngjarë të martën Kuvendin ku partitë opozitare kanë hedhur vezë në kryeministrin Mustafa në takimin që ajo e ka mbajtur sot, ajo ka thënë se i ka takuar të gjithë se bashku.

Ajo ka thënë se ua ka bërë me dije, se Kosova është drejt liberalizimit të vizave por sipas saj ende duhet të përmbushen disa kushte siç është luftimi i korrupsionit, krimit të organizuar dhe të ndalohet migrimi i kosovarëve.

Lunacek ka arritur mbrëmë nga Beogradi, ndërsa paraditen e sotëm ka realizuar disa takime me përfaqësuesit e institucioneve vendore. /Zëri/

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.