Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Marte, 19 Qershor 2018

Kandidatët për studime në Turqi duhet të regjistrohen para aplikimit

E Marte 15 Mars 2011 11:02

Kandidatët për studime në Turqi duhet të regjistrohen pranë ambasadës së këtij shteti në Prishtinë para aplikimit, në mënyrë që të marrin numrin përkatës, në adresën http://ais.osym.gov.tr. 


Aplikimi për studime me bursë në Turqi ka nisur. Kandidatët para se të vizitojnë ambasadën e Turqisë duhet të hyjnë në adresën http://ais.osym.gov.tr. për të marrë numrin përkatës.
Afati i fundit për aplikim është 8 prilli.

Për të marrë më shumë informata të interesuarit mund të vizitojnë ambasadën ose ueb faqen e ambasadës turke pristine.be.mfa.gov.tr.

Provimi pranues do të mbahet më 24 prill, në tri gjuhë, shqip, turqisht dhe boshnjake.
 

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.

 

buletin hajdini25.03.2011 10:51:27unė dua tė vijojė studimet ne turqi faleminderit s.alejkum
0%
Daim Abazi21.03.2011 23:57:17Ju lutėm mėqe jam i interesuar tė studioj graden master nė Turqi me njoftoni nėse ka filluar konkursi pėr vitin 2011 dhe sa zgjat dhe ēfarė kushtesh duhet plotėsuar. Falemnderit shumė.
80%