Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 31 Maj 2020
S’ka lëvizje në pagaE Enjte 26 Mars 2015 09:30Ministria e Financave i siguron të gjithë punonjësit të cilët pagën e tyre e marrin nga Buxheti i Republikës së Kosovës, se nuk ka asnjë lëvizje në koeficient dhe paga.më shumë
PTK shitet pas modernizimitNjë proces të ri për privatizimin e Postës dhe Telekomit të Kosovës pritet ta nis...më shumë
Rritet akciza në duhan e alkoolKomisioni për Buxhet dhe Financa, ka aprovuar propozim-vendimin e Qeverisës për ndryshimin dhe shtimin e...më shumë
Ja sa pare u kthehen nëse ruani kuponët fiskalMinistri i Financave Avdullah Hoti në një konferencë për media ka publikuar planin që do...më shumë
Alarmojnë ekspertët: Po ulet standardi jetësorDallimet e mëdha në mes të pagave dhe çmimeve të konsumit po bën që standardi...më shumë
PTK - gati 2 mijë pika të reja të shitjes në të gjithë KosovënKonsumatorët e kompanisë më të madhe për shërbime të telefonisë mobile dhe...më shumë
Investimet e huaja kanë rënë gjatë vitit 2014Investimet e Huaja Direkte në Kosovë në vitin 2014 kanë shënuar rënie rekorde në...më shumë
Abrashi: Po punojmë që kosovarëve t’u mundësohen punësimet sezonale Jemi në kontakt me shumë shtete dhe ambasada të akredituara në Kosovë, që nëpër...më shumë
Nuk do të ketë shtrenjtim të rrymës Energjia elektrike nuk do të shtrenjtohet këtë vit, shkruan sot Koha Ditore.më shumë
Bachus: Korrupsioni po e pengon zhvillimin e KosovësZëvendësambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jennifer Bachus ka...më shumë
Në Prishtinë hapet Oda Ekonomike ItalianeNë Prishtinë do të hapen zyrat e Odes Ekonomike Italiane për Kosovën, organizatë...më shumë
Largohen nga puna 17 punëtorë të AeroportitZyrtarë të Aeroportit të Prishtinës konfirmuan largimin nga puna të 17 punëtorëve, me...më shumë
Unitas do të dërgojë 1,000 kosovarë për të punuar në GjermaniDy investitorë gjermanë, Mike Juraschek dhe partneri i tij Gerhard E. Brazel, thanë se planifikojnë...më shumë

Kategoritë