Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 18 Shtator 2021
Jacobson: 400 milionët e Brezovicës gjë e mirë për KosovënE Marte 03 Mars 2015 13:44Ambasadorja amerikane dhe franceze i kanë dhënë mbështetje investimeve prej 410 milionë euro për Brezovicën.më shumë
Linjë autobusi për AeroportNjë linjë transporti në drejtim të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës...më shumë
‘Ziraat Bank’ së shpejti do të hapet në KosovëNjë bankë e re komerciale së shpejti do të hapet në Kosovë. Banka turke ‘Ziraat...më shumë
Haradinaj vizitoi spitalin “Bahçeci”Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka vizituar spitalin turk...më shumë
Falja e borxheve, ndihmë për qyetarëtMe ftesë të ministrit të Financave, Avdullah Hoti, sot u takua Komisioni Ekzekutiv për shqyrtimin e...më shumë
Borxhi i Kosovës, afër 600 milionë euroShuma e borxhit të përgjithshëm të Republikës së Kosovës, në fund të vitit...më shumë
Kosova importon rrymëKEDS është njoftuar nga KEK-u që edhe në njësinë A4 është ndërprerë...më shumë
Biznesi i orientuar kah tregtiaBiznesi në Kosovë vazhdon të jetë i orientuar kah tregtia. Se tregtia është më e...më shumë
Qeverisë i kërkohet ta ulë luksinPavarësisht disa vendimeve të ditëve të fundit nga qeveria për të ulur shpenzimet e...më shumë
Bizneset marrin kredi për t’i mbyllur kreditëKamatat e kredive në bankat komerciale që operojnë në Kosovë, vazhdojnë të jenë...më shumë
Investitorët e huaj po ikin nga KosovaInvestitorët e huaj po ikin nga Kosova, raporton KTV. E këtë po e pranojnë edhe vetë...më shumë
Komuna e Mamushës rrezikon qëndrueshmërinë e vet financiare Në kuadër të projektit të monitorimit të transparencës online të ekzekutivit komunal...më shumë
Falen afro 500 milionë euroBorxhet totale që qytetarët e Kosovës i kanë borxh shtetit apo kompanive në pronësi...më shumë