Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Marte, 01 Dhjetor 2020
Hamza: Reciprocitet SerbisëE Hënë 07 Shtator 2015 15:22Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Bedri Hamza, ka thënë se Kosova duhet të marrë masa reciprociteti ndaj Serbisë sa u përket policave të sigurimit.më shumë
Qeveria rëndon jetën e qytetarëve nëpërmjet TVSH-së dhe akcizaveÇmimet e artikujve ushqimorë janë shtrenjtuar menjëherë pas rritjes së bazës...më shumë
Jahjaga: Festa e rrushit dëshmon traditën e lashtë Prerja e kalaveshit të rrushit e shënoi edhe hapjen e HardhFest-it në Rahovec. Në festën e...më shumë
Kosova merr kredi 39.9 milionë për modernizimin e hekurudhaveBanka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), është duke siguruar një kredi të...më shumë
Hoti thotë se pakoja e re fiskale po pritet mirëMinistri i Financave, Avdullah Hoti, ka thënë se pakoja e re fiskale është pritur mirë nga...më shumë
Haradinaj: Kosova po shndërrohet në problem rajonal energjetikAi ka thënë se “Kosova me rezervat më të mëdha të qymyrit në Evropë, po...më shumë
Cilat janë procedurat për faljen e borxheveSot hyn në fuqi ligji për faljen e borxheve. Me hyrjen në fuqi të këtij ligji, të gjitha...më shumë
Sot fillon zbatimi i ndryshimit të TVSH-sëMinistri i Financave ka nënshkruar Udhëzimin Administrativ nr. 03/2015 për zbatimin e Ligjit për...më shumë
Ministri Krasniqi në IzmirMinistri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi, me ftesë të Ministrit...më shumë
Mustafa pjesë e takimit për autostradën Durrës-Prishtinë-NishKryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, në margjina të Samitit të Ballkanit...më shumë
Qeveria pritet ta shesë qymyrin pa ia ditur çmiminQeveria e Kosovës ende nuk i ka bërë zgjidhje furnizimit me qymyr të termocentralit të ri me...më shumë
Paga mesatare e minatorëve të Trepçës, 625 euroDrejtori i “Trepçës”, Ahmet Tmava, ka thënë se paga mesatare e punëtorëve...më shumë
Serbia ka përgatitur projektin e autostradës Nish - Prishtinë – DurrësNdërtimi i autostradës Nish - Prishtinë – Durrës do të jetë njëri nga projektet...më shumë

Kategoritë