Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 25 Shtator 2021
Emigrimi dëmton biznesetE Enjte 05 Shkurt 2015 13:25Emigrimi i madh i dhjetëra-mijëra qytetarëve po ndikon edhe në zvogëlimin e komsumit në Kosovë.më shumë
Turqia kërkon nga Kosova përmirësimin e ambientit të biznesitKosova duhet ta përmirësojë edhe më tej ambientin biznesor në mënyrë që të...më shumë
Mish derri në sofrat e myslimanëve!Nga 1.8 milion banorë sa u regjistruan në Kosovë rezultoi se 96 për qind janë myslimanë,...më shumë
Kryesia e Esnafit ka vizituar ministrin YagcilarKryetari i shoqatës Esnaf, Sharik Cibo dhe nënkryetarët, Alajdin Fusha dhe Ertan Simitçi,...më shumë
Pagat në sektorin publik, më të lartat në rajonNë bazë të informacioneve të siguruara nga korrespondentët e RTK-së në rajon,...më shumë
Lista esenciale e barnave, vetwm 40 pwr qind mbulohet nga shtetiSistemi i shëndetësisë vazhdon të ketë probleme. Deri më tash, Ministria e...më shumë
BERZH do t’i mbështes projektet e KosovësMinistrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, priti në takim shefin e Bankës Evropiane...më shumë
Për një dekadë, diaspora ka dërguar mbi 6 miliardë euroDërgesat e qytetarëve të Kosovës që jetojnë jashtë vendit vitin e kaluar kanë...më shumë
Së shpejti linja hekurudhore Kosovë-ShqipëriSë shpejti pritet që të fillojnë punët në fushën e infrastrukturës hekurudhore...më shumë
Papunësia e lartë, alarm për KosovënNormat e larta të papunësisë në Kosovë, sipas ekspertëve të çështjeve...më shumë
BB, 45 milionë euro për reformën në shëndetësi dhe energjinë efiçente Ministri i Financave të Kosovës, Avdullah Hoti dhe drejtoresha e Bankës Botërore për...më shumë
Serbia kërcënon: Prishtina mos t’i fus duart në TrepçëDrejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, tha se Serbia do të...më shumë
Turqia konfirmon mbështetjen në fushën e bujqësisëAmbasadorja e Turqisë në Kosovës, Songul Ozan, ka rikonfirmuar gatishmërinë e shtetit të...më shumë