Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 25 Shtator 2021
FMN i thotë Mustafës se bëri mirë që s’i rriti pagatE Mërkurë 14 Janar 2015 14:2525 përqindëshi i rritjes së rrogave që ishte premtuar nga ish – kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, për t’ mos u realizuar nga qeveria e re në krye me Isa Mustafën është përkrahur nga shefi i misionit të FMN-së për Kosovën, Jacques Miniane.më shumë
Mustafa dedikim në Facebook për TrepçënKryeministri i Republikës së Kosovës Isa Mustafa në një postim të vetin në rrjetin...më shumë
Vazhdon protesta kundër shtrenjtimit të rrymësProtesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike do të vazhdojë edhe sot para selisë...më shumë
Sot në mesditë protesta kundër KEDS-itKlubi Politik i Studentëve ka bërë thirrje edhe një herë të gjithë qytetarëve...më shumë
Kosova dhe Shqipëria me marrëveshje për forcimin e sektorit të bujqësisëKosova dhe Shqipëria do të intensifikojnë bashkëpunimin në fushën e bujqësisë,...më shumë
Investimet e huaja direkte më të vogla për 39 milionë euroAfro 39 milionë euro më pak të hyra ka pasur nga investimet e huaja direkte në Kosovë...më shumë
Tregu vërshohet nga produkte të dyshimta serbeMbi 2.5 miliardë euro importe vjetore, ku prej tyre 300-400 milionë euro janë vetëm nga Serbia,...më shumë
Qeverisë i mungojnë 250 milionë euro për autostradëMinistria e Infrastrukturës nuk e di ende se prej nga do t’i sigurojë rreth 250 milionë euro...më shumë
Rreth 1.7 miliard euro borxhi i jashtëm i KosovësBanka Qendrore e Kosovës, ka njoftuar se Borxhi i jashtëm bruto i Kosovës, në fund të shtatorit...më shumë
Investitorët ikin nga KosovaInvestimet e huaja direkte edhe gjatë vitit 2014-të kanë pësuar rënie. E tërë kjo si...më shumë
Mbi 270 mijë persona kërkojnë punëGjendja ekonomike, papunësia, ende po e rëndojnë jetën e qytetarit të Kosovës. Sipas...më shumë
Mustafa ua thotë në sy sindikalistëve se s’ka rritje pagashKryeministri Isa Mustafa ka pritur në takim përfaqësuesit e BSPK-së, të cilët i ka...më shumë
Prizreni, 28 mijë euro për dekorimNë Prizren tashmë është shpalosur një pjesë e dekorit për festat e fundvitit.më shumë