Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 31 Maj 2020
Qeveria rrit buxhetin për barnaE Enjte 25 Dhjetor 2014 08:43Qeveria e Kosovës përmes Ministrisë së Financave, Komisionit për Buxhet dhe Financa të Kuvendit të Kosovës, ia ka prezantuar kursimet buxhetore që i ka bërë në projektbuxhetin e vitit 2015, të cilat janë miratuar në tërësi.më shumë
Gjendja e rëndë ekonomike mund të sjellë trazira socialeMos-rritja e pagave si dhe kthimi i mundshëm i qytetarëve që po ikin nga vendi, mund të jenë...më shumë
PTK, në shitje pas rritjes së vlerës në tregPosta dhe Telekomi i Kosovës pritet të dalë sërish në shitje. Këtë njoftim e ka...më shumë
FMN lavdëron Mustafën për mos-rritjen e pagaveFondi Monetar Ndërkombëtar ka lavdëruar kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa, për sfidimin e...më shumë
Mustafa ne funksion te zhvillimit ekonomikKryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim njoftues përfaqësuesin...më shumë
Fishekzjarrë, vetëm sivjet u importuan 880 mijë kilogramëFishekzjarrët dhe mjetet piroteknike ditët e fundit po iu shkaktojnë shumë bezdi qytetarëve...më shumë
4 ditë grevë para doganës, po i mbivlerësohet malliKa 4 ditë që Bekim Muriqi nga Prizreni, është duke mbajtur grevë urie para doganës së...më shumë
Produktet ushqimore sivjet më të sigurtaProduktet ushqimore në vendin tonë janë më të sigurta. Kjo falë kontrollit dhe...më shumë
Rafuna: I kam suspenduar 14 doganierëNë emisionin e sotëm “Puls” në KTV, i ftuar ishte Lulzim Rafuna, Drejtor i...më shumë
“Esnaf” me kryesi të re Anëtarët e shoqatës së afaristëve dhe zejtarëve "Esnaf” në mbledhjen e Kuvendit...më shumë
Lista Serbe, kundër projektit të BrezovicësProjekti për kompleksin turistik Brezovica po sfidohet nga Beogradi ende pa filluar së zbatuari. Lista Serbe...më shumë
BKT per here te peste zgjedhet si Banka me e mireRevista prestigjoze “The Banker”, nje publikim i Financial Times i cili perzgjedh çdo vit bankat me te...më shumë
Punësimi, mision i pamundurDy partitë më të mëdha, Partia Demokratike dhe Lidhja Demokratike, që kanë lidhur...më shumë

Kategoritë