Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
“IP-KOS” merr pompat e INA-sE Marte 02 Dhjetor 2014 12:40Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP), përmes një procesi konkurrues dhe të hapur përmes ankandit publik ka lëshuar me qira 10 pika të karburanteve në pronësi shoqërore.më shumë
410 milionët që e ringjallin BrezovicënPas tri vjetëve, Brezovica do të jetë një qendër turizmi e skijimi që do t’ia...më shumë
Pritjet të vogla nga ekonomistët për qeverinë PDK-LDKNjohësit e zhvillimeve ekonomike në vend nuk shprehen shumë entuziastë që ky koalicion do...më shumë
Shtyhet afati për Kosovën e ReQeveria e Kosovës ka shtyrë afatin e pritjes së ofertave nga investitorët e mundshme në...më shumë
Kosova vend i importeveAgjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Tregtisë së Jashtme lidhur...më shumë
Ambasadorja e Turqisë në Kosovë viziton VushtrrinëKryetari i Komunës së Vushtrrisë, Bajram Mulaku, ka pritur sot ambasadoren e Turqisë në...më shumë
Duan Qeveri ekonomikePartia Demokratike e Kosovës (PDK), kishte premtuar 200 mijë vende pune gjatë fushatës zgjedhore me...më shumë
Brezovica, ski-qendra më moderne në Ballkan, ëndrra e cila po bëhet realitetKonsorciumi francez i udhëhequr nga MDP Consulting, së bashku me operatorin e njohur botëror, Compagnie...më shumë
Ekonomia e Kosovës dështoi keq në vitin 2014Viti 2014 më aspektin ekonomik nga përfaqësues të bizneseve dhe ekspertë të...më shumë
Punësimi pa baza meritorePunësimi pa baza meritore në sektorin publik është një shqetësim tjetër i...më shumë
Nisë ndërtimi i fabrikës së ujit në ShkabajQytetarët e Prishtinës dhe të regjionit që nga viti 2016 do të kenë furnizim të...më shumë
Përfundon regjistrimi i bujqësisëRegjistrimi për bujqësinë, i cili ka filluar më 1 nëntor, ka përfunduar të enjten,...më shumë
Për tetë muaj u eksportuan 2.4 milionë litra verëTë dhënat e Departamentit të Vreshtarisë dhe Verëtarisë në MBPZRH, tregojnë se...më shumë