Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 25 Shtator 2021
Ismajli kërkon mobilizim nga KEK dhe Termokos për finalizimin e KogjenerimitE Mërkurë 19 Nëntor 2014 10:29Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Fadil Ismajli me bashkëpunëtorë ka vizituar sot Termocentralin Kosova B, respektivisht ka inspektuar punimet finale në projektin e Kogjenerimit, që do të lidh këtë Bllokun B1 me “Termokos” Sh.A, që ka për qëllim përmirësimin e furnizimit me ngrohje për qytetin e Prishtinës.më shumë
Maqedonia hap dyert për bizneset e KosovësNë kuadër të projektit tradicional: “Javët e Biznesit Kosovar”, të organizuar nga...më shumë
Ministrat Ismajli dhe Neziri harmonizojnë projektet me ndikim rajonalMinistri i Zhvillimit Ekonomik, Fadil Ismajli, së bashku me Ministrin e Ekonomisë të Maqedonisë,...më shumë
Abdixhiku: Kosovës i duhen 50 vjet për të arritur mesataren evropiane të rritjes ekonomikeDrejtori ekzekutiv i Institutit “RIINVEST” Lumir Abdixhiku ka thënë se ekonomia e Kosovës...më shumë
Beqaj: Kosova me rritjen më të lartë ekonomike në rajonMinistri i Financave Besim Beqaj ka deklaruar sot se edhe përkundër rënies së rritjes ekonomike...më shumë
Rënie e aktivitetit ekonomik, falimentojnë biznesetNdryshe nga të dhënat e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë të cilat flasin...më shumë
Shteti nuk ka para për ndërtimin e autostradës për ShkupNuk dihet se nga do të financohet gjysma e autostradës Prishtinë - Han i Elezit. më shumë
Kriza politike reflektohet në sistemin bankarKriza politike në vend ka filluar të reflektohet edhe në sistemin e bankave të vendit, ku këto...më shumë
Cliff: Shumë korrupsion dhe ndikime politike në biznesAmbasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ian Cliff, ka folur rreth gjendjes së institucioneve...më shumë
Kosova përmirëson pozitën në raportin e Bankës BotëroreRaporti i të bërit biznes i Bankës Botërore konfirmon se Kosova është...më shumë
Thaçi: Meritat për progresin në ‘Raportin e të bërit biznes 2015’ i ka qeveria“Zhvillimi i ekonomisë së Kosovës lidhet drejtpërdrejtë me ndërtimin e një klime...më shumë
Gjykata i jep të drejtë grevës së punëtorëve të KEDS-itGjykata Themelore e Prishtinës nuk do ta ndalë grevën e punëtorëve të Korporatës...më shumë
FMN: Kriza politike po e dëmton KosovënFondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) nuk i përkrah paralajmërimet e kryeministrit në detyrë,...më shumë