Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 31 Maj 2020
Turqia 200 milionë euro eksporte në Kosovë 26 Tetor 2014 16:10Një delegacion nga Aleanca Kosovare e Bizneseve dhe Qeveria e Kosovës në kuadër të “Javëve të Biznesit Kosovar 2014 me Diasporën”, u pritën në Odën Ekonomike të Izmirit. Ky delegacion ishte i kryesuar nga Agim Shahini, Kryetar i AKB-së, Ramadan Hasani, zëvendësministër i MZHE-së dhe disa pronarë të bizneseve nga Kosova.më shumë
Jahjaga kërkon ndihmën e BERZH-it në procesin e privatizimitPresidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot në takim një delegacion...më shumë
Bahceci sjell risi në estetikën medikale në KosovëSpitali Bahceci, i njohur në Kosovë dhe me gjerë si lider në fushën e gjinekologjisë dhe...më shumë
Importi i madh dikton çmimetDeficiti tregtar, sipas Agjencisë së Statistikave të Kosovës, në vitin 2013 kishte arritur...më shumë
Presioni për mbushjen e arkësKryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, tash e dhjetë ditë është...më shumë
Mijëra kosovarë të papunë, zyrtarët me dy e më shumë rrogaEdhe pse gjendja ekonomike e sociale në vend nuk është në nivelin e duhur, politikanët e...më shumë
Spitali Bahceci merr çmimin ‘standi më i bukur’Spitali Bahceci mori çmimin si standi me i bukur në 15 vitet e fundit në Kosovëmë shumë
Qeveria refuzon ta subvencionojë KEK-unKorporata Energjetike e Kosovës (KEK), nuk ka arritur të bindë Qeverinë për mbështetje...më shumë
Investitorët tërhoqën 100 milionë euroAgjencia për Investime dhe Përkrahje të Ndërmarrjeve në Kosovë (KIESA), e udhëhequr...më shumë
Thaçi: Buxheti, i vetmi në rajon që vazhdon të rritetKryeministri në detyrë, Hashim Thaçi, ka thënë se buxheti i vitit 2015 është i...më shumë
Hapësira e lartë ajrore e Kosovës kontrollohet nga HungariaQë nga 3 prilli i këtij viti, hapësira e lartë ajrore e Kosovës mbi shtatë mijë...më shumë
Qeveria kërkon borxh për vazhdimin e autostradës deri në Merdare Vazhdimi i ndërtimit të autostradës “Ibrahim Rugova” nga Besia në Merdare nuk do të...më shumë
Rriten kapacitetet punuese në ndërtimin e autostradësMinistri i Infrastrukturës (MI), Fehmi Mujota ka vizituar punimet e ndërtimit të autostradës...më shumë

Kategoritë