Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 21 Janar 2021
Agrobiznesi, mjekësia e teknologjia së bashku në një panairE Premte 10 Tetor 2014 10:31U hap panairi ndërkombëtar i agrobiznesit, ushqimit dhe pijeve “AGROKOS”, atij të mjekësisë, farmaceutikës dhe stomatologjisë “MEDIKOS” si dhe panairi i teknologjisë informative dhe telekomunikacionit “ITTF 2014”, duke shënuar kështu edicionin e 14-të të tij me shumë kompani vendore dhe të huaja që kanë dalur për të promovuar biznesin e tyre. më shumë
Nuk ka rritje të pagave prej janaritRritja e pagave të mësimdhënësve prej 25 për qind, prej janarit të vitit 2015, ashtu si...më shumë
Pagat në rrezikShërbyesit civilë në vend rrezikojnë që në muajin janar të vitit të...më shumë
Ngërçi politik në dëm të ekonomisëProfesori i ekonomisë në Universitetin e Prishtinës, Naim Gashi në një prononcim për...më shumë
Të varfrit mbushin arkat e bankaveQytetarët e Kosovës nuk kanë ku t’i investojnë kursimet e tyre. Paratë që ndajnë...më shumë
Mbi 34 mijë nënshkrime kundër shtrenjtimit të rrymësMbi 34 mijë qytetarë kanë nënshkruar peticionin me të cilin u bëhet thirrje institucioneve...më shumë
Bizneset pezullojnë investimetMoskonstituimi i Kuvendit dhe Qeverisë së re po lë pasoja të rënda në zhvillimin ekonomik...më shumë
E mjera KosovëKosova është më keq se shumë vende të mjera të botës. Kështu del nëse...më shumë
PTK lë bosh arkën e shtetitArka e shtetit e dedikuar që të mbushet me para nga Postë Telekomi i Kosovës (PTK) ka mbetur e...më shumë
Kosova me standardin më të ulët jetësor në rajonBazuar në të dhënat e Bankës Botërore të cilat janë përditësuara në...më shumë
Hapet panairi bujqësor dhe agro-industrialNë fshatin Shkabaj të komunës së Prishtinës është hapur Panairi i Produkteve...më shumë
Kriza politike ndikon tek investitoretMinistri i Financave, Besim Beqaj, thotë se kriza politike mund të japë mesazh jo të mirë...më shumë
Tregu bankar i Kosovës, atraktiv për investitorëtTregu bankar i Kosovës, vazhdon të jetë atraktiv për investitorët dhe se vazhdon të...më shumë

Kategoritë