Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 04 Korrik 2020
Dy banka nga Serbia veprojnë “ilegalisht” në veriE Hënë 22 Shtator 2014 16:24Disa banka nga Serbia operojnë në Kosovë që nga paslufta në mënyrë “ilegale”, kryesisht në enklavat serbe, të paintegruara në sistemin bankar të Kosovës. më shumë
Në Prizren, mbahet Forumi i BiznesitNë Prizren, për dy ditë radhazi, po mbahet Forumi ndërkombëtar i bizneseve, në të...më shumë
800 milionë euro për rindërtimin e Termocentralit “Kosova A”Me 200 milionë euro investim direkt nga Qeveria e Kosovës dhe 600 të tjera investim që do t’i...më shumë
Ekonomia joformale, shkatërruese për buxhetinBruto Prodhimi Vendor (BVP) vlerësohet të shkojë deri në 34 për qind nga ekonomia joformale...më shumë
Investimet e huaja nuk kanë shënuar trend të kënaqshëmInvestimet e huaja në Kosovë krahasuar me vitin e kaluar, nuk kanë shënuar trend të...më shumë
Forumi i Biznesit në Prizren sjell 350 afaristë nga 11 shteteForumi i parë i Biznesit në Prizren, sipas organizatorëve, do të sjellë rreth 350...më shumë
Vetëvendosje dëmton reklamat e ujit RosaVetëvendosje ka filluar një aksion për dëmtimin e reklamave të ujit Rosa, pasi ky produkt...më shumë
Remitencat, shtylla kryesore e stabilitetit social në KosovëMërgata jonë vazhdon të konsiderohet shtyllë e ekonomisë dhe zhvillimit të vendit. Madje,...më shumë
Nisin kontaktet tregtare me KosovënKryetari i Kuvendit të Odës Tregtare dhe Industriale të Giresunit, Fikret Günaydın dhe kryetari...më shumë
Ustaibo në Panairin Ndërkombëtar në IzmirZëvendësministri i Tregtisë dhe Industrisë, Cuneyd Ustaibo ka marrë pjesë në...më shumë
A e ka siguruar Kosova bukën nga gruri i saj?Në Kosovë me sukses ka përfunduar fushata e korrje-shirjeve, por zyrtarë të Ministrisë...më shumë
Rishikimi i buxhetit i domosdoshëmNë rast se nuk rishikohet buxheti i Republikës së Kosovës për vitin 2014, pasojat negative...më shumë
Një bombë e kurdisur sociale, rreziku që i kanoset KosovësGjendja ekonomike vazhdon të jetë e rëndë. Ndërsa, i gjithë fokusi i institucioneve tona...më shumë

Kategoritë