Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 25 Shtator 2021
Nis “Java e Mjedrave”E Marte 18 Gusht 2015 10:58Kjo është hera e katërt që USAID-i përmes aktiviteteve të tij bujqësore promovon në Kosovë mjedrat e freskëta të sapo vjela. më shumë
Mustafa takon komunitetin e biznesit Përfaqësues të lartë të Qeverisë së Kosovës, të kryesuar nga kryeministri...më shumë
Kosova kundër botës: Nafta vetëm këtu nuk lirohetKa më shumë se një javë që çmimi i naftës ka rënë për 25 për...më shumë
Për autostradën Nish-Prishtinë, Serbia paguan 350 milionë euroKryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq, po e pret me optimizëm samitin e Ballkanit Perëndimor 6,...më shumë
VALA nxjerr në treg 100 mijë numra të rinjëTë gjithë qytetarët e vendit, që duan të pajisen për herë të parë me numra...më shumë
Mustafa: Të përkushtuar për zhvillimin e bujqësisëKryeministri Isa Mustafa, i shoqëruar nga ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural,...më shumë
Gjermania ofron viza pune, refuzon azilinAzilkërkuesit nga Ballkani Perëndimor mund të sigurojnë vizë pune. Partia Socialdemokrate e...më shumë
Mustafa: Për një vit s’mund të punësohen 100 mijë personaKryeministri Isa Mustafa ka thënë se Qeveria po punon që të krijojë kushte për biznese...më shumë
Mustafa: Për pesë muaj, investimet e huaja kapin vlerën 158 milion euroVetëm për pesë muajt e parë të këtij viti kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka...më shumë
Kamatat e kredive 7.6%Drejtori Ekzekutiv i Shoqatës së Bankave të Kosovës, Petrit Balija, ka bërë të ditur...më shumë
Dogana mbledh 500 milionë euro për shtatë muaj Angazhimi i Doganës së Kosovës, respektivisht puna e oficerëve doganorë, ka bërë...më shumë
Amerikanët duan të hapin fabrikë për pajisje ushtarake në KosovëKosova vazhdon të mbetet vrimë e zezë për investitorët e huaj potencialë edhe...më shumë
300 milionë euro më pak investimeGjatë vitit 2014 investimet e huaja direkte në vendin tonë ishin 151 milionë euro, e nëse i ...më shumë