Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Premte, 26 Shkurt 2021
Kontrata 600-milionëshe me “Bechtel-Enkën”, më 12 shkurtE Mërkurë 05 Shkurt 2014 13:47Qeveria e Kosovës dhe kompania “Bechtel Enka” pritet ta nënshkruajnë kontratën për ndërtimin e autostradës në drejtim të Shkupit. më shumë
Cliff pro ndryshimit të pronësisë së TrepçësAmbasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ian Cliff, po e përkrah idenë e Qeverisë...më shumë
Trepça ndërmarrje publike në shkurtMinistri i Zhvillimit Ekonomik (MZHE), Fadil Ismajli, tha se në Qeveri ka kaluar koncept-dokumenti mbi...më shumë
30 firma nga Kosova në panairin ISMOBPërfaqësues të 30 firmave nga Kosova po marrin pjesë në panairin ISMOB, që është...më shumë
Lehtësohet fiskalizimi i bizneseve të vogla dhe zejtarëveRreth 20 mijë biznese të vogla dhe zejtarë të cilët deri me tani nuk kishin arka fiskale...më shumë
Informaliteti po dëmton biznesin formal Rritja ekonomike dhe rritja e punësimit mundësohet me luftimin e ekonomisë joformale. Kështu ka...më shumë
KEDS vazhdon investimet në Prishtinë, Prizren e GjakovëKEDS ka vazhduar zëvendësimin e pajisjeve të vjetruara me të reja, me qëllim të...më shumë
Kosovarët, 2 miliardë euro kursime në bankaQytetarët e Kosovës, të cilët thuhet se kanë pagat më të ulëta në rajon dhe...më shumë
Këshillat milionëshe të kompanive ndërkombëtareMiliona euro po shkojnë në xhepat e kompanive ndërkombëtare, të cilat po i...më shumë
Afaristët nga Kosova në Stamboll, Antalya dhe IzmirShoqata e Afaristëve të Kosovës ka nisur me elan të madh aktivitetet e vitit 2014. Në organizim...më shumë
Diskutim rreth Taksave Doganore në ESNAFNë bashkëpunim të organizatave ESNAF, Z.E.S dhe SH.Z.A.P është organizuar diskutimi lidhur me...më shumë
Trepçën e duan nëntë konsorciumeGjithsej 9 kompani/konsorciume botërore kanë dorëzuar ofertat për të konkurruar në...më shumë
Nis Forumi Ekonomik BotërorRreth 2500 udhëheqës politikë dhe biznesorë janë mbledhur në Davos të Zvicrës...më shumë