Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 25 Shtator 2021
Mustafa: Qeveria nuk do të themelojë aviokompani publikeE Premte 31 Korrik 2015 14:17Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka kërkuar nga kryeministri Isa Mustafa që të themeloj një avio-kompani publike për bashkatdhetarët të cilët po maltretohen nga avio-kompanitë private. Derisa, pyetje pati edhe për zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme të Kosovës Hashim Thaçi, rreth aplikimit të Kosovës për anëtarësim në UNESCO përmes UNMIK-ut.më shumë
FMN miraton 184 milionë euro kredi për KosovënFondi Monetar Ndërkombëtar miratoi 184 milionë euro për Kosovën, të barasvlefshme me 250%...më shumë
Gjakova hapë ofertat për investime nga diasporaKonferenca e Investitorëve e cila u mbajt sot në Gjakovë ka mbledhur shumë të interesuar...më shumë
Së shpejti falen 680 milionë euro borxheBrenda disa javësh do të filloj shlyerja e borxheve të qytetarëve, që kanë ndaj...më shumë
Hoti: Duhet të hyjmë në kredi për investimet kapitaleNënshkrimi i kontratave milionëshe nga ish-Qeveria Thaçi ia ka pamundësuar Qeverisë aktuale...më shumë
TEB njihet si “Banka më e mirë në Kosovë në vitin 2015” nga revista Euromoney TEB Sh. A. është emëruar si “Banka më e mirë në Kosovë” nga revista e...më shumë
Hamza: Mos llogaritni në paratë e privatizimitBanka Qendrore e Kosovës aktualisht nuk mund të llogarisë në paratë e privatizimit derisa nuk...më shumë
MABETEX konfirmon se ka vdekur edhe shqiptari i katërt në AstanaAvni Maksuti (1979) është personi i katërt që ka humbur jetën në vendndërtim në...më shumë
BKT shpallet 'Banka më e mirë e vitit'Revista Euromoney ka rivlerësuar Bankën Kombëtare Tregtare, si “Banka më e mirë në...më shumë
Qumështarët protestuan sërishQindra prodhues dhe përpunues të qumështit nga Kosova kanë protestuar sërish sot para objektit...më shumë
Tre kosovarë gjejnë vdekjen në KazakistanSë paku tre kosovarë kanë mbetur të vdekur e disa të tjerë të lënduar në...më shumë
Kreditë e kosovarëve 1.88 miliardë euroQytetarët e Kosovës “shpëtimin” e vetëm financiar e kanë marrjen e kredive në...më shumë
Dyqanet ngritin çmimet dhe “mashtrojnë” konsumatorëtKonsumatorët kosovarë jo rrallëherë gjenden përballë një marketingu mashtrues dhe...më shumë