Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 26 Nëntor 2020
Nuk ka ulje të TVSH-sëE Shtunë 04 Korrik 2015 15:25Qeveria e Kosovës ende nuk e ka realizuar premtimin e dhënë për ulje të normës së Tatimit mbi Vlerën e Shtuar.më shumë
Fillon fushata e korrjeshirjeveKomisioni për monitorimin e fushatës se korrje-shirjeve për vitin 2015 ka mbajtur sot takim, ku ka...më shumë
Siemens, Opel e kompani tjera gjermane mund të investojnë në KosovëKryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, në kuadër të vizitës zyrtare...më shumë
Mustafa u takua me përfaqësues të bizneseve në GjermaniKryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, në kuadër të vizitës zyrtare...më shumë
Papunësia rritet për 18 për qindPapunësia në Kosovë në vitin 2014 është rritur për rreth 18 për qind krahasuar...më shumë
Pas mesnate fillon aplikimi i tarifave 50 për qind më lirëNga mesnata të gjithë ato vetura që hyjnë në Kosovë nga shtetet e jashtme do të...më shumë
FMN-ja e përkushtuar që Kosova të ketë stabilitet financiarMinistri i Financave Avdullah Hoti, priti sot njoftues përfaqësuesin e ri të Fondit Monetar...më shumë
31 milionë dollar për efiçiencë të energjisë elektrikeMinistria e Zhvillimit Ekonomik dhe Banka Botërore për Kosovë, sot lansuan nisjen e projektit për...më shumë
Trepça në hartën botërore të industrisëKryeministri Isa Mustafa ka premtuar se në mandatin e parë si Shef i Qeverisë do të ketë...më shumë
Mustafa: Bizneset do të lirohen nga taksat komunale Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka marrë pjesë në hapjen solemne të fabrikës se...më shumë
Abrashi: S’do të ketë pensione për ata që marrin pensione edhe jashtë Kosovës Sonte në “Puls” të KTV-së, i ftuar ishte Arban Abrashi, ministër i Punës dhe...më shumë
Problem ngritja e shpeshtë e çmimeve të artikujve ushqimorëPërderisa qytetarët e Kosovës përballen me gjendje të vështirë socio-ekonomike,...më shumë

Kategoritë