Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 31 Maj 2020
Punësimi sezonal, Gjermania dhe shtetet e rajonit të interesuara për punëtorët kosovarë E Hënë 15 Qershor 2015 09:07Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale angazhohet për punësim sezonal të kosovarëve jashtë vendit. Ministri Arban Abrashi tha se këtë sezonë do të punësohen rreth 1000 kosovarë. Ministri për RTV21 tha se disa marrëveshje janë finalizuar dhe se nga këto marrëveshje do të punësohen një numër i madh i qytetarëve. më shumë
Kamata për kredinë e FMN-së, rreth dy milionë euroIsh-ministri i Financave, Haki Shatri, tha se, për fat të keq të qytetarëve të Kosovës,...më shumë
FMN tregon se kur mund të rriten pagat në sektorin publikQeveria e Kosovës ka pranuar kërkesën e Fondit Monetar Ndërkombëtarë (FMN), që...më shumë
“Ziraat Bankasi” bankë e re turke në KosovëNë Kosovë është hapur edhe një bankë e re turke, “Ziraat Bankasi” duke e...më shumë
USAID dhe MBPZHR vazhdojnë bashkëpunimin në bujqësiUSAID dhe MBPZHR vazhdojnë bashkëpunimin në bujqësi me projektin AGRO prej 12 milionë...më shumë
FMN dhe Ministria e Financave arrinë marrëveshje 185 milionsheRreth 185 milionë euro është shifra e marrëveshjes, e cila është arritur në mes...më shumë
Thaçi: Investimi në Brezovicë sinjal pozitiv për investitorëtZëvendëskryeministri Hashim Thaçi gjatë qëndrimit në Francë ka takuar personalitete...më shumë
Fito para duke grumbulluar kuponë fiskalAdministrata Tatimore e Kosovës (ATK), ka njoftuar se nga data 1 prill 2015, të gjithë konsumatorët...më shumë
Mustafa: Do ta përmirësojmë klimën e biznesitKëshilli Kombëtar për Zhvillim Ekonomikë i Kosovës do t’i adresojë të gjitha...më shumë
Rriten investimet e huajaInvestimet e huaja në dy muajt e parë të këtij viti janë rritur për 56.6 për qind,...më shumë
BQK: Kosova vazhdon të ketë nivel të ulët të borxhit publikPresidentja e Republikës së Kosovës,Atifete Jahjaga, priti sot në takim guvernatorin e Bankës...më shumë
Krasniqi: 500 milionë euro për bujqësinë deri në vitin 2020Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi ka thënë se në...më shumë
Kosova me projekte konkrete për 1 milardin e BE-sëMinistri i Integrimeve Bekim Çollaku gjatë takimit përgatitor të Komitetit Kombëtar për...më shumë

Kategoritë