Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 24 Qershor 2021
Nisën negociatat për tregti të lirë me TurqinëE Marte 04 Shtator 2012 13:32Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Mimoza Kusari-Lila dhe ministri i Ekonomisë së Republikës së Turqisë, Zafer Caglayan, lansuan zyrtarisht në Ankara negociatat për marrëveshjen e tregtisë së lirë në mes të dy vendeve. Zëvendëskryeministrja Kusari – Lila tha më këtë rast se këto negociata janë në interes të dy vendeve dhe janë shenjë e thellimit të bashkëpunimit ekonomik në mes të Kosovës dhe Turqisë.më shumë
TAGID organizon vizitë në Kosovë për afaristët turqShoqata e afaristëve të të rinjve aktiv të Trakyas, TAGID, do të organizoj një vizitë...më shumë
Kosova, vend tërheqës për investitorët turqMinistrja e Tregtisë dhe Industrisë, Mimoza Kusari-Lila mori pjesë në panairin...më shumë
Çmimet e larta ndihmojnë Doganat në arkëtimin e 875 milionë euroveQeveria e Kosovës mund t’i jetë gëzuar ngritjes së çmimeve të mallrave, që...më shumë
Vjeshta pritet të sjellë shtrenjtim të dukshëm të ushqimitÇmimet e produkteve esenciale pritet të ngrihen për rreth 10 për qind vetëm deri në...më shumë
AKP: Privatizimi nuk pengohet nga deklaratat boshe“Agjencia Kosovare e Privatizimit, vazhdon punën e saj dhe nuk pengohet nga deklaratat boshe politike. AKP ka...më shumë
Mbi 22 milionë euro nga veturat e importuaraKosovarët po vazhdojnë të sjellin vetura nga jashtë kogja shumë, madje në pjesën e...më shumë
AKP shpalli valën 56 të privatizimit dhe shitjen e aseteveAgjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) , ka shpallur Valën 56 të privatizimit si dhe shitjet e aseteve...më shumë
Ambasadorja Jacobson premtoi asistencën në projektin BrezovicaZv.kryeministrja dhe ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Mimoza Kusari – Lila mbajti sot takim njoftues...më shumë
Pesë kompani parakulifikohen për blerjen e PTK-së, bie ElkosiKomisioni Qeveritar i Privatizimit të PTK-së, në mbledhjen e mbajtur të premten miratoi listën...më shumë
Ekonomia e Kosovës në tetor prezantohen në LondërKryeshefi i Agjencisë për Promovimin e Investimeve në Kosovë, që vepron në kuadër...më shumë
Inflacioni në korrik 2.2 %Produktet e domosdoshme për jetë u shtrenjtuan për 2.2 për qind ndërmjet periudhës korrik...më shumë
Albright hyn në garë për të privatizuar PTK-nëDy liderët e luftës amerikane për të çliruar Kosovën nga Serbia më 1999,...më shumë