Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 24 Qershor 2021
Ngadalësohet rritja ekonomike në KosovëE Mërkurë 01 Gusht 2012 19:12Në Kosovë, sipas përfaqësuesve të Bankës Qendrore të Kosovës po vazhdon trendi i rritjes ekonomike, por në nivel më të ngadalshëm sesa që ishte në vitin e kaluar. Norma e rritjes ekonomike sivjet parashihet të arrijë vetëm 3.8 për qind, përderisa gjatë vitit 2011 ishte 5 për qind. më shumë
Maqedonia heq masën e reciprocitetit me KosovënMe propozim të ministrit të Ekonomisë Valon Saraçini, Qeveria e Republikës së...më shumë
Të rinjtë kthehen në Kosovë pas kursit të aftësimit Të rinjtë nga Kosova që kanë ndjekur kurset e aftësimit profesional në Turqi janë...më shumë
Afaristët nga Elazig dëshirojnë që të investojnë në KosovëDelegacioni i afaristëve nga Elazig të Turqisë, që kanë qëndruar në Kosovë...më shumë
Prizreni me qendër të re grumbulluese të perimeveKultivuesit e pemëve dhe perimeve tashmë kanë në dispozicion edhe një qendër të re...më shumë
Maqedonia me reciprocitet, importuesit e çimentos kërkojnë kompensimQeveria e Maqedonisë, në mbledhjen e së martës, ka miratuar një vendim lidhur me rritjen e...më shumë
Beqaj për vizitë dy ditore në GjermaniMinistri i Zhvillimit Ekonomik (MZHE), Besim Beqaj ka udhëtuar të mërkurën për vizitë...më shumë
Nga 1 gushti, importi i çimentos me të vjetrënZëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Mimoza Kusari-Lila ka marrë...më shumë
Kosova nuk siguron bukën as këtë vitKosova as gjatë këtij viti nuk do të arrijë t’i plotësojë nevojat e popullatës...më shumë
Mikullovci: Qeveria po e shkatërron 'Trepçën'Ish-drejtori “Trepçës”, Nazmi Mikullovci, vlerëson se problemi kryesor në riorganizimit...më shumë
Kusar-Lila: Vendimi ndryshon javën e ardhshmeKemi pritur që vendimi për taksën mbi çimenton të ndryshohet këtë javë, ka...më shumë
Autostrada për në Shkup nis me paratë e PTK-sëNdërtimi i autostradës Prishtinë-Shkup mund të nisë vetëm pasi të arrijnë...më shumë
FMN jep pjesën e dytë të huasë për KosovënFondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) njoftoi se ka aprovuar dhënien e 48 milionë eurove si pjesë e...më shumë