Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 13 Qershor 2021
FMN-ja do të vazhdojë ndihmat për KosovënE Mërkurë 13 Qershor 2012 11:02Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, u takua me drejtoreshën e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Christine Lagarde, në selinë e këtij institucioni në Washington. më shumë
Prioritet, autostrada Prishtinë - ShkupQeveria e Kosovës po këmbëngul në realizimin e Autostradës Prishtinë- Shkup. Ministri i...më shumë
FMN vlerëson se Kosova ka përmbushur shumicën e kritereveQeveria e Kosovës ka marrë nota pozitive nga Fondi Monetar Ndërkombëtar. Përfaqësuesit e...më shumë
Kosovës i falen edhe 37 milionë euro nga Banka BotëroreHapat e ndjekur sipas këshillave të Fondit Monetar Ndërkombëtar i kanë sjellë...më shumë
Limak-Calik, 26.3 milionë euro për Distribucionin dhe FurniziminKomiteti Qeveritar i Privatizimit (KQP) ka shpallur konsorciumin Limak Yatirim Enerji&Çalik Enerji Sanayi...më shumë
Sot dihet blerësi i Distribucionit dhe FurnizimitPrivatizimi i parë një ndërmarrjeje publike pritet të ndodhë të premten, kur edhe do...më shumë
Thaçi, fton japonezët të investojnë në KosovëKryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e parë të...më shumë
Varfëria dhe papunësia mbetën brengë për KosovënVendet e Evropës Juglindore ku bëjnë pjesë Kosova, Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, Mali i Zi...më shumë
Afaristët turqisht folës takohen në Ankara43 afaristë turqisht folës nga 20 vende janë takuar në Ankara, në organizim të Odës...më shumë
Ministri Beqaj priti një delegacion të biznesmenëve nga Turqia Ministri i Zhvillimit Ekonomik Besim Beqaj ka pritur sot një delegacion biznesmenësh nga Turqia, me...më shumë
Biznesmenë turq në MZHEMinistri i Zhvillimit Ekonomik Besim Beqaj ka pritur sot një delegacion biznesmenësh nga Turqia, me...më shumë
Misioni i OSBE-së promovon zejtarinë e grave në Prizren Misioni i OSBE-së në Kosovë ka organizuar një ekspozitë të punimeve të prodhuara nga...më shumë
Italianët e interesuar për investime në KosovëMinistri i Zhvillimit Ekonomik (MZHE), Besim Beqaj ka pritur një delegacion me biznesmenë nga Italia, të...më shumë